Honorees

2019-20 Academic Year

Batesville Primary School
Ashley Boyce
Becky Brown
Casey Cox
Angela Doll
Lora Eckstein
Bernice Essick
Heather Ferguson
Laura Gilland
Linda Hardebeck
LuEttie Harrison
Vickie Heil
Emily Helvie
Luann Helvie
Amber Hofer
Kathy Kerker
Barb Koester
Suzanne Kunkel
Rachael McCarthy-Roessler
Michael McKinney
Amanda Moore
Lori Moore
Cathy Ollier
Tricia Perdue
Becky Rauch
Cari Schuck
Lori Spears
Gail Streit
Kim Taylor
Virge Tidman
Haiyang Wang
Angie Weigel
Melissa Wiedeman
Guili Zhang

Batesville Intermediate School
Anne Amrhein
Dale Amrhein (Retired)
Kris Beal
Jenny Bornemann
Dana Cassidy
Kate Enneking
Amber Erhart
Alex Evans
Kaitlyn Hazelwood
Katie Hunter
Jessica Kinker
Mary Lyness
Peggy Lyness
Shannon McBeath
Tricia McPherson
Angie Moster
Cathy Olds
Eric Peetz
Jay Pfeiffer
Kayla Pinckley
Julie Ryan
Sarah Stoneking
Kayla Suits
Yiqing Tan
Dala Vonderheided (In Memoriam)
Courtnei Weberding
Michelle Wehr
Cindy Weisenbach
Charla Westerfeld
Brandy Westrick

Batesville Middle School
Carol Bergman (In Memoriam)
Millie Blanken
Alex Branstetter
Nicole Christie (In Memoriam)
Angie Ehrman
Kellie Elston
Jerrod Gray
Judy Hagan
Sherry Heck-Comparone
Amy Laker
Barb Maple (Retired)
Jenny Menser (Retired)
Michelle Metcalf
Berna Meyer
Tammy Miller
Ben Pierson
Jay Pfeiffer
Shelly Prickel
Clint Pride
Malena Smith
Megan Spreckelson
Dave Strouse
Elliott Tekulve
Shannon Wells
Heather Zins

Batesville High School
Arika Burck
Alexis Byrd
Andrew Cambron
Dawn Campbell
Steve Cochran (In Memoriam)
Mark Ferguson (Retired)
Nanette Foster
Roy Gardner (In Memoriam)
Kathy Gutzwiller
Barb Hartman
Bertha Hazelwood
Bryan Helvie
Rose Lacey
Richard Lemen (In Memoriam)
Rosemary Moton
Sherri Preston (Retired)
Paul Satchwill
Liz Schory
Howard Vicars (In Memoriam)
Derek Voegele

Administration
Melissa Burton
Gerri Gill
Ed Krause
Mark Struewing
Gayla Vonderheide

Bus Drivers
Dan Hooten
Mike Kick
Jim Kirschner
George Litzinger
Jay Pfeiffer

Coaches/Sponsors
Denette Callahan – BHS Dance Team
Shaloah Champion – BIS Robotics Team
Aaron Garrett – BHS Boys Basketball Team
Kyle Hunteman- BHS Boys Soccer Team
Jama Linkel-Cleghorn – BHS Cheer Team
Mike Weiler – BMS Archery Team